Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svobodní x Ženatí Proskovice (2013)

 

 Fotogalerie: zde 

 

                   Svobodní    x    Ženatí      5 : 3

           

Góly:               Blaha Petr                                  Hryb  Jan

                       Osyčka Jarek                              Palička Tomáš

                       Lyčka David  2x                           Palička Petr

                       Michálek David                             

                          

 

Článek :

První májový víkend v Proskovicích je tradičně zasvěcen pouti a především fotbalu. Při sobotním odpolední 4. května tedy fotbalový svatostánek U mlýna zažil opět nervy drásající souboj mezi proskovickými svobodnými a ženatými. Nutno podotknout, že terén byl ve velmi špatném stavu. Několik dní před výkopem utkání pršelo, a ač již v sobotu bylo sucho a sem tam i vysvitlo slunce, trávník byl stále velmi podmáčený a malá brankoviště bylo dokonce nutno vyspraviti položením koberců. V rámci příprav bylo třeba i nalajnovat hřiště a postavit „tribuny“ se stánkem s občerstvením.

Početné mužstvo ženatých se tradičně začalo scházet až na poslední chvíli, zato svobodní měli jako už několik posledních let problém vůbec dát dohromady alespoň potřebných jedenáct mužů. Svobodným scházeli nejen hráči do pole, ale k dispozici nebyl ani posledních několik let stabilní gólman Martin Syslo. A jelikož nedorazil ani Jan Turčínek, musel se mezi tři tyče nakonec postavit Daniel Kunz. Další nepříjemnost pak svobodné potkala během předzápasové rozcvičky, kdy si zranil záda věčný marod Tomáš Doležil.

Nakonec však byla přesně ve čtyři hodiny odpoledne obě mužstva kompletně připravena k utkání (akorát ženatí s mnohem početnější lavičkou…), a rozhodčí tak mohl písknout do píšťalky a umožnit úvodní výkop.

Zápas začal poměrně v poklidném tempu – šance jsme viděli na obou stranách. V dresu svobodných spálil obrovskou příležitost David Michálek a naopak za ženaté z velmi dobré pozice přestřelil tváři v tvář brankářovi T. Palička. Postupem času však začalo být dusněji před bránou D. Kunze. V jedné ošemetné situaci jej dokonce zachránilo břevno. Paradoxně však udeřilo na druhé straně – z rychlé kombinační akce poslal do vedení svobodné P. Blaha.

V červených dresech hrající ženatí však cítili, že nejsou ani o trochu horším týmem a hnali se za vyrovnáním. Toho dosáhli opravdu zanedlouho – centr z levé strany propadl mezi obránci svobodnými až k J. Hrybovi, který obstřelil vybíhajícího brankáře a vyrovnal.

Tento stav však do konce první půle nevydržel – poločasové vedení zajistil družstvu svobodných hrající v modrých dresech J. Osyčka. Svobodní tak mohli být poměrně spokojeni, poněvadž že by byli lepší, to se říci nedalo.

 Během úvodu druhého poločasu se to začalo ještě více projevovat – hráči v modrém ztráceli až příliš mnoho míčů ve středu hřiště, který začali opanovávat ženatí (také díky přesně hrajícímu J. Hribovi). Ti spoléhali na zrychlenou kombinaci pomocí dlouhých míčů, které posílal Jan Vidlička na křídelní hráče hrající ve skvělé formě – nalevo Franta Grygar i napravo Radovan Matěj dělali svým pohybem a šikovnou prací s míčem velké problémy obráncům ženatých. Přesto však opět udeřilo z ničeho nic na druhé straně - ze standardní situace se prosadil D. Lyčka.

Ženatým se z jejich převahy i díky několika zákrokům D. Kunze a spolehlivé obraně svobodných vedené Z. Kvitou dlouho nedařilo vytěžit gólovou situaci. Podařilo se to až T. Paličkovi, jehož prudkou střelu brankář vyrazil pouze před sebe, a tak už T. Palička neměl problém z dorážky vsítit branku.

Žádné drama však nechtěl připustit D. Lyčka z týmu manželstvím nezatížených, který opět ze standardní situace famózně skóroval. Ač si ještě vybral slabší chvíli brankář svobodných, když propustil za svá záda do středu brány mířící pokus P. Paličky, definitivní tečku za zápasem udělal v modrém dresu hrající David Michálek, který vsítil pátou branku svého týmu a také ji svléknutím dresu náležitě oslavil. Za to jej však žlutá karta neminula, a jelikož krátce předtím ostře fauloval taky za žlutou, bylo ta již karta druhá. Za povšimnutí však stojí, že rozhodčí mu přesto dovil utkání dohrát…

Sum sumárum, co se herního projevu týče, byli ženatí lepší, ale rozhodla lepší produktivita svobodných. Je však vztyčit varovný prst, poněvadž svobodní v posledních letech ženaté již nedokážou výrazně přehrávat a naděje na změnu v podobě nových mladých hráčů tu jaksi není…

Na závěr přijměte omluvu, že nakonec nebyla k dispozici zábava pro děti se střelnicí na branku. Jelikož ještě nebylo v provozu koupaliště, spoustu práce dalo vůbec zprovoznit jen stánek s občerstvením, a tak už absolutně nebylo na času organizovat nic jiného…                       

                                                                                             Dan Kunz