Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svobodní x Ženatí Proskovice ( 2014 )

3. 5. 2014

  

 

                         

 Fotogalerie zde

 

 

 

                              Svobodní       x        Ženatí    6 : 5

 

Góly :

                                Klučík  Pavel                          Dorotík  Jarek    4 x

                                Michálek  David                      Matěj  Radovan

                                Staněk  Vlastimil

                                Franczyk  Vašek

                                Blaha  Petr

                                Matěj Vladimír

 

                     

 

Pouťové střelecké hody na hřišti v Proskovicích!

 Rok se s rokem sešel a máme tady opět začátek května, u nás v Proskovicich tradičně spojený se sportovním fotbalovým kláním mezi svobodnými a ženatými mládenci z obce.

Organizačně tuto akci zajišťuje skupina fotbalových nadšenců, kteří si každou neděli chodívají “čutnout”. V létě na naše hřiště v Proskovicich a v zimě do super haly v Brušperku!

 

Hrací plocha na našem proskovickém stadionu byla letos velmi kvalitně připravena, hřiště bylo na naše podmínky ve skvělém stavu, včetně zázemí a tribun pro fanoušky obou celků. Tribuny byly mobilní, zapůjčené místní hasičskou organizací. Pro diváky a děti byla také připravena dovednostní soutěž ve střelbě na branku. Je jen škoda, že se letos příliš nevydařilo počasí, tribuny tak mohly přilákat ještě vetší počet diváků. A že se bylo na co dívat!

 

Ještě než vám popíši vývoj našeho utkání, dovolím si ještě napsat několik slov o složení obou mužstev.

Mužstvo ženatých stabilně rozšiřuje své řady přirozeným vývojem, a můžeme konstatovat, že je více méně stabilizované co do počtu hráčů.  Během loňského roku dobrovolně “přestoupilo” do týmu ženatých hned několik posil – Jarek Dorotík, Martin Syslo, Tomáš Palička. Do pole se přesunula brankářská legenda Aleš Falát. Přirozený přírůstek hráčů však hodnotil bratr Karel Sýkora jako nedostatečný a ze sociologického hlediska nepochopitelný, to je ale si tak vše, co s tím můžeme dělat, je to trend dnešní doby žít raději na hromádce než v manželském svazku. Možná se dočkáme jeho bližšího sociologického rozboru.

Naproti tomu družstvo svobodných bohužel své řady o místní odchovance nerozšiřuje a muselo být doplněno o několik přespolních hráčů, aby vůbec mohlo sestavit tým. Jde zde o velmi vážný fenomén, který je nutno řešit urgentním náborem mladých hráčů do proskovického tréninkového kempu (každou neděli v 17,00 na místním stadionu). Příští rok se již přespolní hráči nebudou tolerovat (pouze proskovičtí rodáci, momentálně žijící mimo katastr obce)!  Družstvo získalo dva velezkušené borce – Standu Polzera a Vladu Matěje.

 

Nyní k samotnému fotbalovému klání. Zápas zkušeně odřídil fotbalový nadšenec a zakladatel ostravského futsalu, matador Standa Wonka a svým citem pro hru a fair-play přispěl k vysoké kvalitě celého matche.

 

Utkání zahájil vzpomínkou a uctěním památky minutou ticha za nedávno tragicky zesnulého kamaráda a spoluhráče Danka Kunze.

 

A pak to začalo. Ženatí se pustili do svobodných s velkou vervou a měli strhující nástup. Rychlonohý Jarek Dorotík třikrát utekl mladým svobodným zadákům pod vedením Zdeňka Kvity a ve 20. minutě to bylo 3:0 pro ženaté. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto a bude zcela pod kontrolou ženatých. Opak byl pravdou! Ženatí pak nepochopitelně  polevili, chyběla jim mezihra a rozhodnost při řešení krizových situací v obraně. Svobodní tak stačili do poločasu snížit na 3:2. Po krátké poločasové přestávce (byla fakt zima) svobodní srovnali na 3:3. To se ovšem nelíbilo neúnavnému Radkovi Matějovi (60 – blahopřejeme!), který si po pravém křídle nasprintoval na přesný centr z levé strany a neomylně uklidil míč za záda gólmanka Turčínka. 4:3. Svobodní využívali nebezpečných centrů a taktické nepřipravenosti a dezorientace obranné fáze ženatých a rychle stav opět srovnali. Poté došlo ke klíčovému okamžiku pro celý další vývoj utkání. Lukáš Palička byl faulován v pokutovém území svobodných a byla nařízena spravedlivá penalta. K její exekuci se sebevědomě přihlásil Tomáš Palička, ke smůle ženatých však neproměnil. Z následného protiútoku se svobodným podařilo vsítit po skrumáži branku a po několika dalších minutách po centru do vápna vsítili ještě jednu a totálně tak otočili stav utkání na 4:6. V samotném závěru pak ještě jednou utekl Jarek Dorotík a upravil skóre na konečných 5:6 pro svobodné.  Ani nastavené tři minuty již nestačily ženatým k vyrovnání, i přes jejich drtivý tlak v těchto závěrečných fázích utkání.

 

A tak zůstává pomyslné žezlo fotbalových králů v rukou svobodných i pro rok 2014. Potvrdil to zvoláním “Mistři, Mistři” opora zadních řad svobodných Honza Starostka při tiskové konferenci po utkání v pohostinství U Psoty.

Již nyní se těšíme na další vzájemné střetnutí našich dvou soupeřících táborů a jsme zvědavi, zda v následujícím roce dojde k očekávané nadvládě ženatých.


Sportu zdar!

 

                                                                                               Petr Palička