Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svobodní x Ženatí Proskovice ( 2012 )

5. 5. 2012

 

 FOTKY ZDE :  fox83.rajce.idnes.cz/Svobodni_x_Zenati_2012/

 

                                     

                                Svobodní   x    Ženatí   1 : 3  

Góly:                      

                                  Křivý Tomáš                      Palička Petr   ( penalta)

                                                                         vlastní gól ( Kvíta Zdeněk )

                                                                          Kadlec Mirek

 

 

 

 

Článek :

Tak jako každou první májovou sobotu, i letos se odehrálo tradiční proskovické derby mezi svobodnými a ženatými. Proskovický svátek fotbalu připadl v roce 2012 na 6. května, ale různá hecování již probíhala jako každý rok již dlouho dopředu.

Družstvo svobodných v modrých dresech obhajovalo loňské suverénní vítězství, ale průběh letošního střetnutí tomu příliš nenasvědčoval. Přesto v úvodu utkání působily oba celky poměrně vyrovnaně, navíc se zdálo, že ženatí v červeném nejsou příliš sehraní, a tak jsme na začátku byli svědky spíše několika kombinačních nepřesností. Postupem času však zpřesnili hru a byli to také oni, kdo se poprvé radoval. Davidovi Lyčkovi byl odpískán faul ve vlastní šestnáctce, což znamenalo jediné – kopala se penalta, kterou ženatí bezpečně proměnili.

Svobodní si pochopitelně tento stav nenechali líbit, hru nepoměrně zrychlili a právě díky rychlé akci po pravé straně se zanedlouho od inkasovaného gólu dostal k míči Tomáš Křivý, který po individuální akci zakončil z poměrně velkého úhlu přesně ke vzdálenější tyči – 1:1.

Krátce poté jsme se stali svědky netradičního střídání rozhodčích, přičemž nový rozhodčí se uvedl hodně rázně. Taktéž odpískal penaltu, avšak na druhé straně. Svobodní tak dostali jedinečnou příležitost zvrátit vývoj utkání na svou stranu, avšak exekutor David Michálek touto příležitostí trestuhodně pohrdl, což byl jeden z klíčových momentů ve vývoji utkání.

Do přestávky se již skóre nezměnilo, přesto to byli hlavně hráči v modrém, kdo nemohl být se svým výkonem spokojen. Ve středu hřiště kralovali ženatí, kterým se podařilo zálohu soupeře prakticky vymazat. Středová řada svobodných tak prakticky neexistovala a nakopávané míče z obrany přímo útočníky nebo individuální akce se příliš neujímaly.

Druhý poločas začal ve znamení snahy obhájců vítězství ujmout se konečně vedení. Před brankářem Alešem Falátem bylo mnohdy velmi rušno, například jen Lukáš Bogda v krátkém časovém sledu hned dvakrát trefil brankovou konstrukci. Jindy se zase červeným podařilo nebezpečí uhasit kvalitní obrannou prací, kterou dirigovali Jan Vidlička a Tomáš Křumal. Nedáš – dostaneš pro tyto situace zcela platilo: na opačné straně hřiště totiž posílal malou domů brankáři Zdeněk Kvíta, avšak míč nešťastně poskočil, gólman Martin Syslo promáchl a pak už mohl jen bezmocně sledovat, jak se míč kutálí za brankovou čáru – 1:2.

Tímto okamžikem ženatí definitivně získali půdu pod nohama a dokonce ještě přidali jeden gól, čímž tak nechávali vzpomenout na svůj povedený výkon z roku 2010, který je tehdy dovedl až jedinečnému vítězství 4:3. Svobodní se už nezmohli téměř na nic a navíc je třeba vyzdvihnout výkon obránce Zdeňka Kvíty, který je uchránil od mnohem větší prohry. Cen pro vítěze věnovaných Kavárničkou pod Hůrkou si tak zcela zaslouženě mohli po dvou letech užívat opět ženatí.

                                                                                                      Dan Kunz