Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svobodní x Ženatí (2019)

 

 

        Svobodní       x        Ženatí       12 : 1

 

góly:

            6x Dan Matěj                         Vlasta Staněk

         2x Jáchym Pivovar

         2x David Bruzek

             Jiří Lyčka

             Jaroslav Dostalík

 

 

 

 

Článek:

 

V Sobotu 4. Května se na fotbalovém hřišti v Proskovicích uskutečnil tradiční zápas Svobodných proti Ženatým. I letos se společně ohlédneme za vším, co se tohoto krásného fotbalového odpoledne událo.

Prvně je ale třeba zmínit sbor organizátorů a čutálistů, který už v brzkých ranních hodinách spojil síly aby připravil hřiště, stánky a lavičky pro příjemnou podívanou.

Kolem druhé hodiny na hřiště naběhly sestavy obou týmů a ani ne za půl hodiny byli hráči připraveni k výkopu. Ještě před tím ale společně minutou ticha uctili památku Stanislava Wonky, příkladného sportovce a dlouholetého rozhodčího proskovických utkání. Po této dojemné vzpomínce už nezbývalo nic jiného než utkání zahájit.

Z počátku mírně nervózní start obou týmů přerušil Vlasta Staněk pohlednou akcí završenou vstřeleným gólem do sítě Svobodných. Někteří možná v tuto chvíli již předpokládali podobný vývoj utkání jako v předešlém roce, kdy se zkušeným borcům z týmu Ženatých podařilo zdolat tým Svobodných 4-2. Následných čtyřicet minut ale překvapilo snad všechny. Svobodným se totiž podařilo rychle odpovědět brankou Dana Matěje a zanedlouho poté po krásné kombinační akci síť rozvlnil Jáchym Pivovar. Tým Ženatých pak téměř definitivně srazily na kolena krásné góly Jirky Lyčky a Davida Bruzka. Před vytouženou pauzou musela ještě jejich obrana dlouho odolávat mladé útočné síle a přestože hráči prokázali obětavost v defenzivní činnosti, na mladé borce plné elánu a energie to  nakonec nestačilo. V závěru poločasu tak opakovaně inkasovali a to znova z kopaček úvodních střelců utkání, Dana Matěje a Jáchyma Pivovara.

Poločasová pauza nabídla oboum týmům prostor k nabrání nových sil a snad také k přehodnocení herní strategie, převážně u mančaftu Ženatých, který s dosavadním výsledkem nemohl být spokojen. Nástup v novém taktickém rozložení konečně přinesl šance tohoto mužstva, ke konečnému úspěchu jim ale bránila smůla v zakončení a také skvěle chytající Libor Surýnek. Svobodní této situace naopak využili k sehrání rychlých brejků, kdy urostlý Dan Matěj využil své rychlosti a několikrát ještě překonal gólmana Ženatých Martina Sysla. V druhém poločase Svobodní tak nakonec svého rivala nešetřili a góly Jarka Dostalíka, Davida Bruzka a již zmíněného Dana Matěje dovršili skóre na konečný stav utkání 12-1.

Výsledek se tedy výrazně lišil od předešlého ročníku a ačkoliv nemůžeme zapřít snahu a nasazení ženatých hráčů, tento rok na svého soupeře nestačili. V této souvislosti se nabízí úvaha nejedné z přihlížejících partnerek Svobodných, které sledovali své partnery s tajným přáním, aby již v následujícím ročníku přestoupili do týmu ženatých.  Taktéž organizátoři s obavou sledovali napjaté dresy, které svou velikostí neodpovídaly zjevnému blahobytu, který partnerky dennodenně poskytují těmto potenciálním posilám kádru Ženatých. Bylo by tedy, taktéž pro vyrovnanost a atraktivitu budoucích duelů, krásné, kdyby tato sportovně společenská akce motivovala některé jedince k uzavření stavu manželského.

Přesto že utkání pro příznivce Ženatých nedopadlo dobře, všichni si společně mohli spravit chuť v pozápasové soutěži o krále střelců. Tento rok bylo pro zájemce připraveno několik kategorií. Kategorie dospělých se zúčastnilo 48 účastníků, z toho 10 žen. Po dramatickém závěru se vítězem mezi muži stal Marek Danihel, kterému se ve 12. kole podařilo překonat Petra Zahnaše i Standu Polzera. K vítězství v ženské kategorii se dostřílela Sofie Kuková. Na druhém místě skončila Regina Šerá a na třetím pak Veronika Matějová. Při penaltách se v bráně také střídalo několik brankářů, cenu pro nejlepšího si nakonec odnesl Ondra Janoš, který polapal 15 penalt.

I mladší soutěživci si mohli vyzkoušet své penaltové dovednosti. Vítězem se mezi chlapci stal Eda Figalla v kategorii od 4 do 6 let, Martin Růža v kategorii od 7 do 10 let a Tomáš Borovec, který byl také nejmladším hráčem Svobodných v utkání, v kategorii od 11 do 14 let. V kategorii dívek od 4 do 6 let zvítězila Terezie Bogdová, Markéta Paličková se stala vítězkou kategorie od 7 do 10 let a nejlepší exekutorkou penalt od 11 do 14 let byla Kristýna Rašková.

Letošní utkání opět navštívilo velké množství diváků, kteří ocenili skvělé výkony hráčů a sami vytvořili příjemnou atmosféru. Poděkování patří laskavým sponzorům a dobrovolníkům, díky také všem, kteří se postarali o skvělé a vydatné občerstvení. Vaše podpora nás žene dopředu a alespoň na devadesát minut nám umožňuje zažít slávu vrcholových sportovců.

 

 

 

 

Pořadí penaltového krále (48 účastníků):

 

 

Muži (38 ks):

 

1. Marek Danihel (Stará Ves nad Ondřejnicí)    (Zvítězil ve 12 kole!!)

2. Petr Zahnaš  (Stará Bělá)

3. Standa Polzer

 

 

 

Ženy (10 ks):

 

1. Sofie Kukková

2. Regina Šerá

3. Veronika Matějová

 

 

- Střelci dali 119 penalt!

- Brankáři chytli, nebo šlo mimo branku 82 střel!!

 

 

- Nejlepší brankář se stal opět po roce Ondra Jánoš, chytil 15 penalt!