Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svobodní x Ženatí Proskovice (2016)

7. 5. 2016

 

 

             Svobodní        x         Ženatí     6 : 7 n.p.

 

Góly:

                  Dan Matěj   2x                          Tomáš Palička 2x (penalta 1x) = 3x

                  Dan Franczyk  2x                      David Kalous

                  David Bruzek                             Patrik Adamov

                  David Michálek                          Tomáš Kadlec

                                                                   Petr Palička  (rozhodující penalta)

 

 

 

Foto zde: http://www.rajce.net/a12809520

                      

 

Článek:

Na úvod tohoto článku bych chtěl za všechny fotbalisty, kteří se zúčastnili utkaní Svobodní – Ženatí, srdečně poděkovat všem fanouškům přítomným na již tradičním utkání našeho městského obvodu Proskovice, které se konalo v sobotu 7.5.2016 na fotbalovém hřišti „U mlýna“. V prosluněném sobotním odpoledni vytvořili báječnou přátelskou fotbalovou atmosféru, ve které se hráči snažili předvést své nejlepší výkony, a za to Vám fanouškům patří velký dík. Příprava zázemí pro diváky a fotbalisty potřebná pro utkání probíhala od brzkých ranních hodin daného dne. Za tuto nutnou práci děkujeme hlavně partě „proskovických“ fotbalistů vedenou Davidem Lyčkou a členům dobrovolného hasičského sboru Proskovice pod velením velitele Davida Michálka.

Po takto precizně provedených přípravách a pod zraky mnoha přítomných diváků mohlo být v 15:00 zahájeno fotbalové utkání mezi partou svobodných a partou ženatých proskovických domorodců (odchovanců). A že se nakonec bylo na co dívat. Svobodných chlapců bylo celkem patnáct a v mužstvu Ženatých se sešlo dvanáct pánů s prstýnky, které vedl jako trenér hráčská opora minulých ročníků Radovan Matěj. A nutno říct, že podpora trenéra byla velice znát, když fandil a hecoval svůj tým celý zápas a každý gól Ženatých slavil s mužstvem přímo na hřišti.

Utkání začalo ve svižném tempu a po deseti minutách se poprvé měnilo skóre, kdy se po brejku (samostatném úniku) prosadil Tomáš Palička. Poté se hra „přelévala“ z jedné strany na druhou. Pro diváka jistě atraktivní utkání. Poločas skončil výsledkem 2:1 pro tým Ženatých, když se ještě nejprve prosadil čerstvý proskovický hráč David Kalous a poté snížil svobodný David Bruzek. Počasí bylo nádherné, diváci se bavili a po nezbytném doplnění tekutin mohli hráči vyběhnout k druhému, ještě zajímavějšímu, poločasu. Šance se střídaly na obou stranách a jako první se ve druhém poločase prosadil další nový proskovický hráč ženatý Patrik Adamov, výsledek 3:1 ale nevydržel dlouho, když za Svobodné snížil na 3:2 Daniel Matěj. Zanedlouho byla ve prospěch Ženatých nařízena penalta. Míč si na značku pokutového kopu postavil Petr Palička. Místo klasického zakončení ovšem pouze posunu míč před sebe a dobíhající jmenovec Palička Tomáš míč umístil za překvapeného gólmana. Finta, kterou si mohou dovolit pouze největší giganti Světového fotbalu jako je FC Barcelona. Po této fotbalové parádě se mohlo zdát, že Ženatí kráčejí k pohodlnému vítězství, které v loňském ročníku získali až v penaltovém rozstřelu. Ovšem opak byl pravdou. Skóre 4:2 se brzy měnilo. Střelec svobodných Daniel Franczyk opět snížil na 4:3. Poté zvýšil vedení ženatých na 5:3 svým krásným třetím gólem v utkání Tomáš Palička. A opět snížení, střelec Danek Matěj, jeho druhý gól v utkání a výsledek 5:4. Jenže to nebylo zdaleka vše, sváteční střelec Tomáš Kadlec vyslal lehkou střelu na golmana Svobodných, ten zaváhal a míč mu doslova propadl mezi ruce, a zase ženatí vedou o dva góly 6:4. To už ovšem Ženatým docházely síly, i proto, že měli pouze jednoho hráče na střídání. A začal tlak Svobodných, ze kterého vytěžili vyrovnávací dva góly, když nejprve náhodnou střelou z dálky snížil na průběžných 6:5 David Michálek, jeho bláznivé oslavy gólu odnesla krvavá kolena, viděn byl dokonce i malý striptýz a žlutá karta. V samotném závěru utkání po velké hrubce ženatých stoperu se již podruhé v zápase prosadil Dan Franczyk a vyrovnal tak na konečných 6:6.

A následovaly penalty, po kterých se v minulém ročníku 2015 radovalo mužstvo Ženatých. V této fázi utkání byl nejvíce vidět brankář Ženatých Martin Syslo, který několikrát podržel mužstvo i v samotném utkání a nyní zlikvidoval tři penalty Svobodných střelců, Ženatí tak zvítězili na penalty výsledkem 2:1, celkově tedy 7:6 po penaltách. Rozhodující penaltu proměnil Petr Palička. Ženatí tedy obhájili své loňské vítezství, což se stalo poprvé v novodobé historii.

Závěrem bych chtěl opět poděkovat divákům, kteří vytvořili opravdu srdečnou atmosféru a dík patří také všem lidem, kteří obstarávali občerstvení včetně pana šéfkuchaře Ladislava Ördögha, který také zodpovědně a od rána připravoval výborný gulášek. Velké díky patří také naší pruhované stálici s píšťalkou Standu Wonkovi.

Věřím, že se všichni shledáme ve stejném a možná ještě větším počtu lidí na příštím ročníku  tradičního utkání Svobodní – Ženatí a užijeme si pěkné fotbalové odpoledne v Proskovicích.

 

Tomáš Palička