Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svobodní x Ženatí (2018)

  

   Svobodní        x           Ženatí          2 : 4

 

 

góly:                                                       

        Dan Matěj                                           Tomáš Palička  2x

       Jáchym Pivovar                                   Vlasta Staněk

                                                                     Patrik Adamov

 

 

 

 

Článek:

 

Fotbalové utkání Svobodných proti Ženatým 2018 – žezlo převzali zkušenějšíV sobotu 5.5. se na Proskovickém hřišti u mlýna uskutečnil další ročník oblíbeného fotbalového utkání Svobodných proti Ženatým. Za příznivého počasí se skupinka hráčů a organizátorů sešla již brzy ráno, aby připravila hřiště i hlediště na příjemnou podívanou.

Vše pak započalo před třetí hodinou, kdy se oba týmy začaly scházet a ochozy se postupně plnily nadšenými diváky.

Před výkopem ale Svobodné ještě překvapila nemilá skutečnost, a to omezený počet hráčů na jejich straně. Prvních pár minut museli tedy staří mládenci vydržet hrát v deseti, a když později byli konečně doplněni posledním obráncem do jedenáctky, stav už byl 1:1 po gólech Dana Matěje a Tomáše Paličky. První polovina zápasu probíhala relativně vyrovnaně, v závěru ale Svobodným čutálistům začaly docházet síly a na lavičce nebyl nikdo kdo by je vystřídal. To se na jejich výkonu projevilo, a tak se skóre ještě v první půli dvakrát pozměnilo díky krásným trefám Patrika Adamova a Tomáše Paličky. Hráči tak odcházeli do “kabin” za stavu 3:1 pro Ženaté.

Druhou várku čtyřiceti minut uvedli Svobodní již lepším nasazením a podařilo se jim vytvořit pár dobrých gólových příležitostí. Jednu z nich měl Daniel Franczyk, ten ale v dobré pozici levou nohou pouze prozvonil tyč a tak ani tato nebezpečná akce neskončila gólem. Střeleckou smůlu se podařilo prorazit až Jáchymu Pivovarovi, který svou táhlou střelou zpoza vápna snížil rozdíl skóre na jednu branku. S přibližujícím se koncem zápasu se zvyšoval také útočný tlak Svobodných, který ovšem v posledních minutách přerušila ztráta balónu u půlící čáry. Ta zahájila krásnou akci Ženatých ze středu hřiště, kterou završil střelou z úhlu Vlasta Staněk. Zanedlouho poté rozhodčí ukončil utkání a tým Ženatých se mohl společně s věrnými fanoušky radovat z výhry 4:2.

To ale ještě nebyl konec této krásné fotbalové soboty. Pro hráče, ale také pro diváky byla připravena soutěž o penaltového krále Proskovic. Té se zúčastnilo 58 osob, z toho 16 žen a 42 mužů a tak se bylo ještě dlouho na co dívat. Na prvním místě mezi muži skončil Vladimír Zahnaš ze Staré Bělé, těsně za ním pak Patrik Adamov a David Kalous. Mezi ženy si cenu za první místo odnesla Michaela Kadlecová, které se podařilo porazit jak druhou Táňu Paličkovou, tak třetí Reginu Šerou. Ocenění za nejlepšího brankáře si z šestice lapačů odnesl výškovický gólman Ondra Jánoš díky svým dvaceti-jedna zákrokům. Penalty si na menší branku vyzkoušeli také ti nejmladší z diváků, kterých bylo kolem čtyřiceti, a byli obdarování velice krásnými cenami. 

V závěru bychom chtěli poděkovat všem laskavým sponzorům, dobrovolníkům, místním hasičům, manželům Dostálovým za vynikající občerstvení, Petru Kubánkovi a kreativnímu kroužku proskovických žen, který si pro nás připravil povedené koláče a perníčky. Velké díky patří také všem přítomným divákům, kteří nám opět zpříjemnili náš společný fotbalový zážitek.

 

 

Pořadí Penaltového krále (58 účastníků):

 

                            Muži  (42ks):

                           1. Vladimír Zahnaš  (Stará Bělá)        (Zvítězil v 11 kole!!)

                           2. Patrik Adamov

                           3. David Kalous

 

 

                            Ženy  (16ks):

                           1. Michaela Kadlecová

                           2. Táňa Paličková

                           3. Regina Šerá

 

 

                         

 

 

32130818_1869320240044339_3477704550796754944_n.jpg